Bir sürü kirli giysi atarız, biraz sabun dökeriz ve başlat düğmesine basarak onu yıpranmaya terk ederiz, ancak hem çamaşır makinesi hem de giysiler pahalıdır ve uygun şekilde muamele görmeyi hak eder. Bu yüzden çamaşır makinesine asla atılmaması gereken bazı eşyalar vardır. Bu eşyalardan herhangi birini oraya koymak gibi bir hata yaptınız mı?

Süslemeler

Süslemeler, parıltılarını korumak için özel malzeme gerektiren hassas öğelerdir. Hassas bir şekilde dikilmiş parçalar, makinenin sarsılmasından veya diğer öğelere takılmasından dolayı kolayca yırtılabilir. Dahası, çamaşır makinesinin sıcak suyu, yapıştırılan parçaları yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcıyı bozabilir.

Evcil hayvan kılıyla kaplanmış ürünler

Yavru bir hayvanı veya kediyi kucaklamak, giysilerinizde çok sayıda gevşek evcil hayvan tüyüne neden olabilir. Tüyler bir araya gelip tahliye borularını tıkayabileceğinden, evcil hayvan tüyüyle kaplı makinede yıkanan eşyalardan kaçınılmalıdır. Öğeleri makineye koymadan önce tüy bırakmayan bir rulo kullandığınızdan emin olun.

Ekstra büyük öğeler

Eşyalar çamaşır makinesinde her zaman özgürce hareket edebilmelidir. Büyük bir yorganı makineye sıkıştırırsanız, sabun ve su ürünün tamamının üstesinden gelemez. Ayrıca, aşırı yükleme, parçanın dolaşmasına neden olarak, karıştırıcının kırılmasına veya dönen tamburun yanlış hizalanmasına neden olabilir.

Madeni paralar

Çamaşır makinesinin etrafında dönen rahatsız edici bozuk para sesinin yanı sıra, küçük metal parçaları filtreyi geçerek tahliye borusuna zarar verebilir.

Kauçuk sırtlı paspaslar

Evin girişinde ayaklarınızı silmek için bulunanlar gibi arkası lastik paspaslar çamaşır makinesinde bozulabilir. Lastik parçaları filtreyi geçerek pompaya zarar verebilir.